Kokoska

0 me gustan 0 comentarios Receta por Milos

kokoska de milos - Recipefy

Состојки

* 1 пиле(околу 1.5 кг)
* 50 мл масло за јадење
* 30гр маргарин
* 500мл пиво

T. Preparacion → 30 min

T. Cocinado → 120 min

1. Подготовка

2. Откако го видов овој рецепт веднаш сакав да пробам и јас,морам да признам дека бев скептик оти може да ми пукне шишето, но решив да ризикувам.
Пивото го чистиме од етикетите и го отвараме., а пилето го миеме го посолуваме и го денеме на шишето (како што е прикажано на сликата). Ја мачкаме со маргарин и со масло за јадење и ја ставаме во тава да стои исправено.

3. Во тавата налеваме вода (може и компири во тавата да се печат еднаш ставив и компири и прекрасно излезе)
Печеме на 180 ц околу 2 часа.
Навистина неодоливо!
Одзгора врз кокошката ставаме фолија да не загори многу горниот дел.

segundos October 02, 2013 10:27

Autor moirecepti.mk/post/%D0%BF%D0%B...

A nadie le ha gustado esta receta.

No hay comentarios todavía.

milos
5401524154_picture-224-800x450-jpg%7d
128 años
svinjarnik, Bahrain